Rolety plisowane – czy warto je kupić?

nowoczesne rolety plisowane

Wbrew pozorom wybór rolet okiennych to bardzo ważna kwestia. Takie osłony nie tylko odgradzają nas od świata zewnętrznego, wzroku sąsiadów, czy przypadkowych przechodniów, ale pełnią również istotną rolę dekoracyjną. Plisy cieszą się dużym zainteresowaniem od kilku sezonów i to nie bez przyczyny. Są bardziej ozdobne, niż standardowe rolety, doskonale wyglądają we wnętrzach nowoczesnych, minimalistycznych, industrialnych, jak i takich utrzymanych w bardziej tradycyjnych stylu. Czy warto w nie zainwestować?

Swobodna regulacja

Plisowane rolety mają postać harmonijki, dzięki temu prezentują się na oknach bardzo stylowo i mogą stanowić doskonałą ozdobę. Oprócz tego są funkcjonale, ponieważ można je przesuwać w dół oraz w górę w obu kierunkach, tym samym dowolnie regulując poziom nasłonecznienia w pomieszczeniu. Sprawdzą się w sytuacjach, gdy chcemy zasłonić fragment okna na przykład przed wzrokiem sąsiadów, ale jednocześnie nie chcemy całkowicie zaciemniać pokoju. Kolejną zaletą rolet plisowanych jest to, że są bardzo łatwe do utrzymania w czystości, wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką lub odkurzyć.

Duży wybór

Decydując się na zakup plis okiennych, będziemy mieć do wyboru różne kolory, wzory, tkaniny oraz profile. Takie rolety można dopasować bez problemu do każdego okna, niezależnie od tego, czy jest ono wykonane z drewna, aluminium, plastiku czy PCV. Będą pasować nawet do okien o bardzo niestandardowych wymiarach czy kształtach. Wśród nich znajdują się też modele zaciemniające, które zawierają odpowiednie odblaski, dzięki temu w czasie bardzo słonecznych dni, pomogą obniżyć temperaturę we wnętrzu. Rolety plisowane cieszą się bardzo dużą popularnością i w zasadzie nie ma się czemu dziwić, gdyż nie tylko prezentują się niezwykle elegancko, ale równocześnie bardzo są praktyczne.