Rolety rzymskie – siła tkaniny w aranżacji wnętrz

Piękne meble, ściany w najmodniejszym kolorze, niebanalny dywan – to wszystko sprawia, że wnętrze ma określony styl. Jest jednak coś jeszcze, co nadaje pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru. Niczym przysłowiowa wisienka na torcie – dodatki i detale!

Gra tkaniną – czyli rolety rzymskie we wnętrzach

Swój urok rolety rzymskie zawdzięczają materiałowi, z jakiego są wykonane, a więc tkaninie. Tekstylia to niezwykle znaczące detale, jeśli chodzi o aranżację mieszkania. W subtelny i niemal niewidoczny sposób są w stanie odmienić pomieszczenie i dodać mu charakteru. Okno zaś to bardzo ważny punkt każdego pokoju, nie mniej ważna jest także dekoracja okienna. Roleta jest niezbędna dla ochrony przed nadmiernym nasłonecznieniem w letnie dni, a także zachowaniem prywatności. Warto, aby jednocześnie była wysmakowanym detalem, który pasuje do wnętrza.

Praktyczne i piękne – połączenie idealne!

Dlaczego praktyczne? Ponieważ można je montować na kilka sposobów i rozkładać za pomocą różnych mechanizmów. Rolety rzymskie mogą być montowane na otwór okienny, wypełniając całą jego ramę, bądź też tylko na jedno skrzydło. Możliwe jest również powieszenie rolety na karniszu nad oknem. Natomiast jeżeli chodzi o mechanizm rozkładający to prym wiodą dwa sposoby: sznurkowy oraz koralikowy. Ten drugi rekomendowany jest dla cięższych i grubszych tkanin.

Dlaczego piękne? Dzięki mnogości wzorów dopasują się do każdego gustu i wnętrza. Rolety jasne i proste w formie idealnie nadają się do pomieszczeń w stylu skandynawskim.
Tkanina w drobne kwiatki zdobiona falbaną na dole to doskonały wybór do tradycyjnego wnętrza, któremu doda eleganckiego sznytu.
Biała, z delikatną romantyczną aplikacją i falbankami, to z kolei kwintesencja stylu chabby chic.
Szeroki wybór tkanin, jeśli chodzi o rolety rzymskie, sprawia, że nietrudno wybrać tę wyjątkową, pasującą do wnętrza.

Trudno wyobrazić sobie mieszkanie bez dodatków, które określają jego charakter. Faktury i kolory materiałów, drapowania, wzory i falbanki to nienarzucające się i subtelne detale, które tworzą klimat. Sekret doskonałej aranżacji tkwi w tekstyliach.